DOLAR 13,5489
EURO 15,4705
ALTIN 792,98
BIST 2.072,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara -1°C
Hafif Kar Yağışlı
Ankara
-1°C
Hafif Kar Yağışlı
Sal -3°C
Çar 0°C
Per 3°C
Cum 1°C

Amerika’nın sözde soykırım kararı alması yok hükmündedir.

26.04.2021
A+
A-

Türkiye Gençlik Birliği, İstanbul’dan Ankara’ya Denizli’den Zonguldak’a tüm yurtta seferberlik başlattı. ABD Başkanı joe Biden’ın 1915 olaylarını sözde “Ermeni Soykırımı” tanıdığını ilan etmesi üzerine Türkiye Gençlik Birliği her ilde taarruza geçti.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) basın açıklamasının tamamı;

Büyük Türk Milleti, Değerli Basın mensupları,

Dünyanın en büyük teröristi, milyonlarca insanın katili ABD’nin Büyükelçiliği önündeyiz.

24 Nisan günü ABD Başkanı Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin 1915 olaylarını ‘Ermeni Soykırımı’ olarak tanıdığını ilan etti. En baştan ifade edelim. Bu karar yok hükmündedir! Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır. Hukuken hiçbir geçerliliği yoktur. Hiçbir tarihsel dayanağı           yoktur.

Joe Biden, her 24 Nisan’da gündeme gelen sözde soykırım tartışmalarının ötesine geçen bir karara imza atmıştır. Bu karar, ABD’nin Türkiye’ye yönelik kuşatma planında yeni bir safhaya geçtiğini göstermektedir. Sözde Soykırım Kararı, dört bir yandan kuşattıkları ülkemize saldırı ilanıdır. Biden’ın açıklamasındaki “böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması” ifadesi, 2. İstiklal Savaşı vermekte olan ülkemize karşı ABD emperyalizmi tarafından çalınan hücum borusudur. Biden’ın başında olduğu Amerika, Avrupa ve İsrail ordularıyla birlikte Anadolu’ya ve Asya’ya başlatacağı yeni Haçlı Seferi’nin ilk adımını atmıştır.

24 Nisan, sözde Ermeni Soykırımı’nın değil, emperyalistlerin Çanakkale’de vatanımıza saldırışlarının yıl dönümüdür. 24 Nisan, üzerimize silahlarını sürenlerin, yalanlarını da sürdükleri gündür. Yalanlarını da namlularını da başlarına geçirecek güçteyiz. Çünkü haklıyız, haktan yanayız.

Dünya üzerindeki hiçbir devlet, hele hele tüm dünyanın en büyük katliamcısı olan Amerika Birleşik Devletleri, Türk milletini soykırımcı ilan edip bize diz çöktüremez! Türk milletinin her ferdi, akla ve hukuka saygı duyan herkes, bu yasadışı kararı çiğneyecektir. Amerika’nın sözde soykırım kararı alması yok hükmündedir.

Korkmuyoruz! Arkamızda büyük mücadeleler ve kapı gibi mahkeme kararları var. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in AİHM’de kazandığı zafer bu tartışmayı kesin olarak bitirmiştir. Sonuçları herkesin anlayacağı kadar açıktır:

Soykırım hukuki bir tanımdır. Ancak mahkeme kararlarıyla hükme bağlanabilir.

1915 Olayları’nı hükme bağlayan bir mahkeme kararı bulunmamaktadır. BM Sözleşmesi’ne göre yetkili mahkemeler Lahey Adalet Divanı ve suçun işlendiği yerel mahkemelerdir.

AİHM, Yahudi Soykırımı ile 1915 Olaylarının aynı kategoride değerlendirilemeyeceğini karara bağlamıştır. Bu kararıyla AİHM, 1915 Olayları’nın “soykırım” olarak nitelenemeyeceğini saptamış bulunuyor.

Türkiye, hem tarih önünde hem de hukuk önünde sonuna kadar haklıdır. Soykırım yapmadık, vatanımızı savunduk. AİHM’de de haklılığımızı tüm dünyaya ispatladık. Amerika’dan gelen bu saldırıya karşı Türkiye, içinde bulunduğu mevziyi doğru saptamalı ve saldırılara karşı cevabını özgüvenle ortaya koymalıdır. Vatan ve hakikat aşkı bu savaşta en büyük enerji kaynağımızdır!

Birleşmiş Milletler Sözcüsü dahi Perinçek-İsviçre davası sonucunda Türkiye’nin tezlerini kabul etmişken bu “iftira” diye geçiştirilecek, “tarihçilere bırakalım” denecek bir mesele değildir. Çeşitli çekincelerle alt perdeden, savunma mevzisinden açıklama yapanlar Türkiye’ye en büyük kötülüğü yapmaktadırlar.

Türk Milleti, ABD emperyalistlerinin önünde boyun eğmez, diz çökmez! İstiklal Marşı “Korkma” diye başlayan bir milletin evlatlarıyız. Türkiye güçlü devlettir fakat ABD karşısında dik durmayanlar Türkiye’yi savunamazlar!

Türkiye’ye yönelik tehditler eylemseldir, Türkiye’nin cevabı da eylemsel olmalıdır. Türkiye’yi kuşatma girişimleri, ambargoları ve düşmanlık ilanları ortada olan ABD’nin saldırılarına verilecek yanıtlar, aynı mütekabiliyet ölçüsünde olmalıdır. Acilen atmamız gereken adımlar şöyledir:

 1. İncirlik üssüne el konulmalı, emperyalist Amerikan askerleri ülkelerine yollanmalıdır.
  1. İncirlik üssü; 15 Temmuz’un karargahı, sevk, idare ve ikmal merkezidir.
  2. İncirlik üssü; PKK’nın eğitim ve lojistik merkezidir.
  3. İncirlik üssü; Irak’ı, Suriye’yi, Afganistan’ı, Libya’yı ve cümle mazlumu kan ve gözyaşına boğma merkezidir.
  4. Türkiye’yi bölme, İkinci İsrail Sözde Kürdistan’ı kurma merkezidir.
  5. Amerika, subayından erine tüm varlığıyla bu üsten defedilmelidir!
 2. Türkiye elindeki AİHM zaferini daha güçlü kullanmalıdır.
 3. Türkiye ABD tehditlerine karşı komşu ülkelerle derhal işbirliği yapmalıdır. PKK’nın üzerine Suriye’yle birlikte gitmelidir.
 4. Türkiye Doğu Akdeniz ve Karadeniz’deki ABD tehdidine Rusya ile işbirliği yaparak cevap vermelidir.
 5. Soykırım Yalanlarının yanında saf tutan, PKK’nın Meclis’teki uzantısı, günümüzün Taşnak Cemiyeti HDP kapatılmalıdır.
 6. İran, Azerbaycan ve Rusya’dan başlayarak KKTC’nin tanıtılması için güçlü adımlar atmalıdır.

 

Burada zaferler kazanacağımız açıktır. O zaferler, ABD’nin bölgemizdeki emperyalist faaliyetlerini püskürtecek son darbeleri indirecektir.

Türkiye’yi yönetenler ve tüm Türk milleti, ABD’yle savaş halinde olduğumuz gerçeğine göre hareket etmelidir. ABD’nin 1915 olaylarını soykırım olarak tanımasının hiçbir hükmü yoktur. Fakat Türkiye’nin İncirlik ve Kürecik üslerini kontrolüne almasının kesin bir hükmü vardır.

Bu düşmanca saldırılar ancak bu cesaret, özgüven ve kararlılıkla püskürtülebilir.

Türk milleti ve Türk gençliği, bu iradenin arkasında sımsıkı kenetlenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.