DOLAR 13,4726
EURO 15,2894
ALTIN 793,64
BIST 2.011,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara -5°C
Kar Yağışlı
Ankara
-5°C
Kar Yağışlı
Pts -6°C
Sal -3°C
Çar -4°C
Per -4°C

HEPİMİZİN SENDİKASI GRUBU’NDAN SERT TEPKİ!

16.05.2021
A+
A-

TAM KAPANMADA EĞİTİM-İŞ ŞUBESİNDE SKANDAL!

Tüm Türkiye’de Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında, vaka ve ölüm sayılarını minumuma indirmek ve normal şartlarda günlük yaşama geçmek amacıyla 29 Nisan 2021’den bu yana tam kapanma uygulanıyor.

Durum böyleyken Eğitim-İş Sendikası’nın Tekirdağ Şubesinden sosyal medyaya yansıyan bir görüntü Eğitim-İş üyelerinin ve kamuoyunun tepkisine neden oldu.

Görüntülerde, tam kapanmanın ve sokağa çıkma yasağının uygulandığı saatlerde Eğitim-İş Tekirdağ Şubesinde bir araya gelenler salgın tedbirlerini hiçe sayarak eğlendiler.

Bu durum akıllara sorumsuz kişilerin gizli saklı yerlerde düzenledikleri eğlenceler haberlere yansıyan polis baskınlarını getirdi.

 

HEPİMİZİN SENDİKASI GRUBU’NDAN SERT TEPKİ!

Eğitim-İş Tekirdağ Şubesinde yaşanan skandal ile ilgili Eğitim-İş Sendikası’nın da bağlı olduğu Birleşik Kamu-İş Konfederadyonu’nda örgütlü Hepimizin Sendikası grubu sert bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, “Salgın ile mücadele kapsamında milyonlarca öğrencinin eğitim ve öğretimden mahrum kaldığı, esnafın kepenk kapattığı, sağlık emekçilerimizin canla başla verdikleri mücadelenin olduğu ortamda, sorumluluk taşıma iddiasındaki kurumların koltuklarında oturanların, “salgın ile yeterince mücadele edilmiyor” diye “demeç-klavye kahramanlığı” yapanların samimiyetsizliği ayyuka çıkmıştır.” ifadeleri kullanılarak, Eğitim-İş Tekirdağ şubeden sosyal medyaya yansıyan görüntülerle ilgili “çürüme” değerlendirmesi yapıldı.

Hepimizin Sendikası Grubunun açıklamasının tamamı şu şekilde ;

11 HAZİRAN KILAVUZLUĞUNDA EĞİTİM-İŞ:
BUNLAR MI SINIF MÜCADELESİNE ÖNDERLİK EDECEK!
Türkiye ve Dünya bir buçuk yılı aşkın bir süredir Covid-19 salgını ile zorlu şartlar içerisinde mücadele ediyor. Her gün onlarca insanımız hayatını kaybediyor.
Bu mücadele çerçevesinde alınan tedbirler son olarak 17 günlük tam kapanma ile devam ederken, Eğitim-İş Tekirdağ şubede dün akşam yaşanan rezalet, lümpen bünyelerin altlarına koltuk verildiğinde temsil ettikleri kurumu ne durumlara düşüreceklerinin, hangi kepaze görüntülerle toplumun karşısına çıkacaklarının ibret vesikası olarak karşımızda duruyor.
SENDİKAMIZIN BİNASI DA PARASI DA EĞLENCENİZİN ALETİ OLAMAZ!
DERHAL İSTİFA!
Eğitim-İş Tekirdağ Şubede, kişisel eğlence düzenlenleyip, hele de tam kapanmanın olduğu günlerde, sokağa çıkma yasağının uygulandığı saatlerde, salgın tedbirlerini hiçe sayarak, milletin gözünün içine baka baka şube binasını eğlence mekanına çevirenler, bu görüntülere müsaade edenler, derhal istifa etmelidir!
Eğitim-İş Tekirdağ Şubede yaşananlar, örgütümüzdeki çürümenin hangi aşamaya vardığının, pervasızlıkta ve etik tanımamakta perdenin ne derece yırtıldığının (açığa çıkmış, görünen yönleriyle) önemli bir göstergesidir.
Bu görüntüleri görüp, disiplin kurulu yönetmeliğinin, “sendikaya ait yerlerde ya da sendika görevleri sırasında genel ahlak kurallarına uymayan davranışlarda bulunulması” ve “sendikaya ait araç ve gereçlerin özel işlerde kullanılması” maddelerinden gerekli disiplin işlemini başlatması gereken disiplin kurulu üyesinin de sosyal medya beğenisi ile onaylaması, kepazeliğin yetkili kurulda da içselleştirildiğinin beyanıdır.
Salgın ile mücadele kapsamında milyonlarca öğrencinin eğitim ve öğretimden mahrum kaldığı, esnafın kepenk kapattığı, sağlık emekçilerimizin canla başla verdikleri mücadelenin olduğu ortamda, sorumluluk taşıma iddiasındaki kurumların koltuklarında oturanların, “salgın ile yeterince mücadele edilmiyor” diye “demeç-klavye kahramanlığı” yapanların samimiyetsizliği ayyuka çıkmıştır.
Bu görüntüler gözler önüne serilen küçük bir örnektir.
Tekirdağ şube yöneticileri, sınıf mücadelesinde ordumuzu ve polisimizi “baş düşman” ilan eden, terör örgütü üyelikleri yargı kararlarıyla kesinleşmiş teröristlere övgüler düzen, evlatlarını terör örgütünün elinden kurtarmak amacıyla terör örgütünün siyasi uzantısı HDP Diyarbakır İl binası önünde nöbet tutan annelerle ahlaksızca dalga geçen, o anneleri ziyaret eden Eğitim-İş üyelerini disiplin kuruluna sevk ettirip, kanunsuz ihraç yaygarası çalıp, Eğitim-İş’i Türkiye düşmanı cepheye yamamaya çalışan 11 HAZİRAN GRUBU YÖNETİCİLERİ vatan, emek, cumhuriyet mücadelesini özümseyememiş kişilerdir.
Eğitim-İş genel kuruluna gidilen süreçte, “sendikal barış” maskesiyle sendikamızın kuruluş ilkelerinin altına dinamit döşenmektedir. Adı Haziran ancak ideolojisi emekçiler açısından Kara Kış ile YOLculuğa çıkan sözüm ona İLKELİ birliktelik değil, dinamittir.
Tüm Eğitim-İş delege ve üyelerinin, Eğitim-İş’in getirilmek istendiği bu görüntü ve siyasi duruş noktasındaki görevli kişilere karşı daha uyanık olmaları gerekmektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.